DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
O Bessy

 Jméno : Bessy Eju

 Rasa : Anglický mastif

 Otec : Juan Bardé (Černý levhart)

 Matka : Easy Givanhov (Bára chov)

 Narozena : 12.12.05

 Barva : plavá,černá maska

(Uchovněná 31.5.08)

         

                                             

              Tento rok 2010 v měsíci květnu se doma začali přes noc oběvovat loužičky, sem tam nějaký mokrý flek na gauči, křeslech. Stále jsme hledali, který z pejsků doma začal flákat čistotu a neříká si o vypuštění na dvůr. Po 14 dnech bylo jasné, že naše světlá fena Bessynka je ten vyvrhel co nám znečišt’uje domov a začali jsme řešit. U pana veterináře jsem dostaly léky na podporu močového měchýře. Za týden i ATB, ale stále žádné zlepšení. Začátkem června přišla na řadu hormonální léčba kvůli podezření zánětu dělohy. Je strašné dívat se, jak Bessynka s kontrakcemi se poloomámená se zvracícími záchvaty hodinu trápí na dvoře. Stavy třesu trvali hodinu. Takhle jsem v uvozovkách „trápila“ svého psa 5x. Ani na „sonu“ jsme v děloze nenašli nic v nepořádku. Poslední den v květnu Bessy razantně zhubla, vytratil se elán, močení bylo frekventovanější již přes den.
Zvolila se operace.
S hrůzou jsme zjistili, že děloha je mírně nateklá a na vaječníku se udělal nádor velikosti dětské hlavičky cca 1,5kg. Fena měla při operaci problémy s dýcháním, byla minutová resuscitace, ale zvládla vše a je s námi. Máme doma fenku s PP co má rostlý obratel s bederním a křížovím hrotem na jednom, je na své plemeno nedorostlá. Po této operaci ztratila třetinu srsti, a tak nám doma běhala vychrtlá bez chlupů a se zánětem očí.
Máme září, jiskra v oku je zpět a z Bessynky se stalo opět létající pometlo co řádí na zahradě se svým modrým barelem. Kožíšek zpátky a váha 15 kg konečně taky. Ikdyž pořád učůrává a já každé ráno vytírám její loužičky, jsem stejně št’astná že jí mam. Není nad její šibalský pohled ještě dřív než něco vyvede. Všem pejskařům přeju tolik lásky ke svým psům tak jako cítim já a moje trpělivá
rodina..
                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek